Home
Komentari
Kulturna politika
Ekonomska politika
Debate
Prikazi
Hronika
Polemike
Prenosimo
 
 
Impresum
Pretplata
Kontakt
Oglašavanje
Novi broj
Prošli brojevi
Posebna izdanja
NSPM Analize
Linkovi
Debate:
Kosovo i Metohija
Srbija i Crna Gora
Srbija i NATO
Srbija među ustavima
Crkva i politika
Kuda ide Srbija?
Svet nakon 11. septembra
Istina i pomirenje na ex-YU prostoru
   
  Komentari:
Politički život
Kolumne Đ. Vukadinovića i S. Antonića
Kulturna politika
Ekonomska politika
Polemike
BiH - deset godina posle Dejtona
Savremeni svet
   
  Pregledi:
Prenosimo
Prikazi
Hronika
Ankete
   
 

HRONIKA

Hronika - mart 2008.

 

Blic, 03.03.08.

 

Zaključak sa zatvorene sednice Glavnog odbora

Demokratska stranka: Nećemo rušiti Vladu

Demokratska stranka nema nameru da ruši Vladu Srbije. Vlada će pasti samo ako to bude odlučio Koštuničin DSS. Demokratska stranka, međutim, nastaviće da insistira na potpisivanju sporazuma o pridruživanju i stabilizaciji sa EU uprkos protivljenju koalicionog partnera DSS, rečeno je „Blicu“ nakon zatvorene sednice Glavnog odbora DS.

Predsednik Srbije i, ujedno, predsednik DS Boris Tadić rekao je na otvorenom delu sednice da nikada neće odustati od borbe za očuvanje Kosova unutar Srbije, ali ni od zalaganja za nastavak evropskih integracija.
- Vlada će opstati samo ako bude poštovala pet principa na osnovu kojih je i osnovana. Dok se oni budu poštovali, Vlada će postojati, a ukoliko se neko odrekne tih principa - Vlada je u problemu - rekao je Tadić.
On je rekao da se „devedesete godine nikad više neće ponoviti u Srbiji“ i dodao da „prekidanjem diplomatskih odnosa sa državama koje su priznale nezavisnost Kosova“, za šta se inače zalagao DSS, „ne možemo odbraniti naše legitimne interese“.
- Svako prekidanje diplomatskih odnosa samo zadovoljava našu ljutnju i gnev i dovodi nas u samoizolaciju. Nijedna država ne brani svoje interese tako što prekida odnose sa državama od kojih zavisi njen ekonomski rast i stiže najviše investicija - kazao je Tadić, navodeći da Srbija sa zemljama EU ima trgovinsku razmenu od 60 odsto, a sa Rusijom pet odsto.
Predlozi o spuštanju diplomatskih odnosa na nivo otpravnika poslova i povlačenje ambasadora iz država koje su priznale unilateralnu nezavisnost Kosova i Metohiji, kao i tužbe protiv tih zemalja, prema njegovim rečima, krajnje su besmislene i opasne.

 

 

 

 
 
Copyright by NSPM